Přejít na obsah

Nano Energies zveřejňují ceníky Elektřiny Nazeleno 2022. Poptávka po obnovitelné energii už téměř přesahuje nabídku

O zelenou elektřinu je enormní zájem. Nano Energies proto dnes zveřejňují s předstihem nové ceny na rok 2022, aby noví i stávající klienti měli včas všechny potřebné informace. Prémiový tarif Elektřina Nazeleno může česká firma do konce roku nabídnout ještě několika tisícům nových zákazníků. Oznámené ceny jsou i nadále konkurenceschopné, a to nejen k běžným dodavatelům elektřiny z fosilních paliv.

Skupina Nano Energies vznikla před 14 lety jako první dodavatel elektřiny z obnovitelných zdrojů v Česku a dosud je jediným, který má ve svém mixu výhradně obnovitelné zdroje. Tak svým zákazníkům transparentně garantuje, že svými měsíčními platbami podporují výhradně čisté zdroje energií. I nyní v nepřehledné situaci na trhu chce česká firma dál garantovat férové ceny, otevřenost a stoprocentní zelenost svého produktu. „Přicházejí k nám teď noví zákazníci a nás zájem o zelenou těší. Říkají, že když už mění dodavatele, tak to využijí pro změnu k lepšímu a rozhodnou se pro elektřinu, která je vyrobena šetrně k přírodě,” komentuje aktuální situaci Stanislav Chvála, CEO Nano Energies. Hned ale doplňuje, že o přestupu by se měli lidé rozhodnout co nejrychleji. „Nově příchozím firmám a domácnostem dodáme jen to, co máme nakoupeno – pracujeme na tom, abychom čisté elektřiny vykoupili od lokálních výrobců co nejvíce, na trhu ji ale není neomezené množství.” 

Nové ceny Elektřiny Nazeleno pro rok 2022 reagují na meziroční skokový růst ceny elektřiny na velkoobchodním trhu, rostoucí výkupní ceny od zelených producentů a nepřímo je bohužel ovlivňují i ceny emisních povolenek a ekonomická situace. Nově tak bude například nejběžnější sazba pro domácnost (D02d) stát 3 390 Kč bez DPH za 1 MWh. Od 1. listopadu 2021 mohou nově příchozí klienti uzavírat smlouvy na tarif Elektřina Nazeleno 2022. Pro stávající zákazníky začne stejná cena platit od 1. ledna 2022. Stávající zákazníci tak mají informace s předstihem a dostatek času na úpravu výše svých záloh.

Pokud se v následujících týdnech kapacita vyčerpá, nové klienty budeme připojovat až od nového roku. Do té doby budeme pracovat na tom, abychom měli nasmlouváno co největší množství zelené energie. Na rozdíl od jiných dodavatelů neriskujeme, máme dodávku pevně zajištěnou přímo od zdroje. Nechceme konkurovat cenou, ale opravdovostí a kvalitou naší zelené elektřiny,” říká Chvála. 

Nové ceníky Elektřiny Nazeleno firma zveřejnila dnes. Obnovitelnou elektřinu dodávají tisícovkám domácností a firem v Česku. Dlouhodobě si přitom udržují nejvyšší výkupní ceny obnovitelné elektřiny na domácím trhu. Pokud vás zajímají podrobnosti a mýty o zelené elektřině, přečtěte si článek, kde je vyvracíme.