Přejít na obsah

Nano Energies zakládá holding a připravuje otevření nových poboček v Chorvatsku a Maďarsku

Česká energetická společnost Nano Energies udělala další krok k expanzi na nové trhy. Na začátku října oficiálně založila DES Holding, který zastřeší růst a otevírání poboček v regionu střední a východní Evropy. Poskytovat budou služby spojené s energetickou flexibilitou. V první vlně rozšiřování otevřou pobočky v Maďarsku a Chorvatsku. 

Trh s elektřinou je teď jako rychle rozjetý vlak. Pobočky v Maďarsku a Chorvatsku otevíráme jako první, další v regionu střední a východní Evropy budou následovat,” komentuje expanzi CEO Nano Energies Stanislav Chvála a dodává: „Přinášíme malým zdrojům příležitost, jak se zapojit do poskytování podpůrných služeb. Agregace energetické flexibility je ale výhodná pro celý místní trh – pomůže předcházet blackoutům, flexibilní řízení prospívá v důsledku celé síti,” uzavírá Chvála.

DES Holding bude prostřednictvím zahraničních poboček nabízet službu chytrého řízení a agregace elektrické flexibility. Na začátku října holding oficiálně vznikl, přípravy na otevření nových poboček v Maďarsku a Chorvatsku jsou ale v plném proudu. Jejich otevření je naplánováno do konce letošního roku. V roce 2022 plánuje společnost založení dalších dvou poboček v regionu východní Evropy.

Stejně jako v České republice prochází energetický sektor v Maďarsku a Chorvatsku výraznými změnami v důsledku proměny energetického mixu. V Maďarsku funguje agregace flexibility čerstvě několik let, trh má ale stále velký potenciál kam se posunout. Nové zdroje flexibility (zejména na straně spotřeby) mohou v obou zemích pomoci i s vyrovnáváním krátkodobých výkyvů ve výrobě elektřiny z obnovitelných zdrojů energie.

Do Nano Energies Holding se zařadí i slovenská pobočka, kterou Nano Energies otevřeli na podzim 2020.

Chytrým řízením energie může Nano Energies uspořit svým zákazníkům až deset procent nákladů energie. Mezi ty patří nejčastěji průmyslové podniky, kancelářské komplexy, nebo městské teplárny a mnoho dalších objektů, které akumulují chlad, teplo, nebo jiný typ energie.