Přejít na obsah

Nano Energies personálně posilují. Moderní energetika přitahuje kapacity oboru

Pavel Holan, František Vašek, Ján Mišovič

Zelenou divizi Nano Green od listopadu řídí František Vašek, ředitelem Nano Energies na Slovensku se stal Ján Mišovič a na pozici finančního ředitele skupiny nastoupí Pavel Holan.

Praha, 4. 11. 2020 – Česká technologická firma Nano Energies dnes oznámila hned tři personální posily. Zkušení experti přicházejí za vizí moderní energetiky, kterou Nano Energies v posledních letech na trzích reprezentuje. Inovace v digitalizaci, chytré řízení energetické flexibility, expanze na nové trhy, konzultace a nové udržitelné produkty jsou jen částí úkolů, které před nimi teď stojí.

Firma během posledního čtvrt roku oznámila vstup nových akcionářů, růst na další evropské trhy i rozšíření nabídky produktů. A v expanzi pokračují, tentokrát personálně. Do firmy míří tři nové posily. Šéfem Nano Green, divize zabývající se obnovitelnými zdroji a udržitelností, se stal František Vašek, který přichází z innogy. Slovenské aktivity posílil jako ředitel Ján Mišovič, který pracoval v ČEZu nebo v Západoslovenské Distribučné. A na začátku prosince se připojí také nový finanční ředitel skupiny Pavel Holan, který přinese zkušenosti z PwC, kde vedl Treasury tým poskytující služby v oblasti řízení tržních rizik klientům z celé střední a východní Evropy.  

Budoucnost energetiky je v decentralizaci a digitalizaci. V Nano Energies za touto myšlenkou jdeme více než dvanáct let. Posouváme trh dopředu inovacemi, přinášíme nové produkty, expandujeme na další trhy a neustále zlepšujeme naše služby zákazníkům i dodavatelům. Chuť být u naplňování vize moderní energetiky je to hlavní, za čím naši noví kolegové přicházejí. A je to také jejich největší a nejdůležitější úkol,“ komentuje CEO Nano Energies Stanislav Chvála. 

František Vašek

František Vašek, který bude řídit divizi Nano Green, se v energetice pohybuje více než 15 let a přichází z innogy. Věnoval se obchodu s fotovoltaikou, nebo rozvoji obchodování s energetikou pro firmy distribuující primárně plyn, a to v Česku i na Slovensku.  „Nano Green má v Česku skvěle našlápnuto. Rád bych spolu s týmem zapracoval například na rozvoji komunitní energetiky, v plánu mám ale i další projekty v oblasti čisté energetiky a udržitelnosti, dodává ke svému příchodu do Nano Energies. 

Ján Mišovič

Také Ján Mišovič se v energetice pohybuje téměř celou svou profesní kariéru. Do Nano Energies přichází z ČEZu, kde s úspěchem vybudoval například portfolio pro výkup elektřiny ze zelených zdrojů. Sedm let pracoval také v Západoslovenské Distribučné, působil jako konzultant v Deloitte nebo pro Slovenské Elektrárne. „Nano Energies působí v sedmi evropských zemích – těším se i na spolupráci s kolegy z dalších zemí, možnost sdílet know-how mezi trhy a učit se od sebe navzájem,“ dodává ke své nové pozici. 

Pavel Holan

Třetí posilou, která se k týmu připojí, je Pavel Holan, který má více než 11 let zkušeností ve finančním sektoru. Do Nano Energies míří z PwC, kde vedl mezinárodní tým expertů zaměřujících se na řízení tržních rizik. Na starost měl korporátní i bankovní klienty z celé střední a východní Evropy, zprostředkovaně tak pracoval pro mnoho klientů z energetického sektoru – například innogy, E.ON nebo MND.

 

O Nano Energies:

Nano Energies je česká energetická společnost, která na trhu působí od roku 2008. Prostřednictvím dceřiných společností (Nano Energies Trade, Nano Green, Digital Energy Services) efektivně a udržitelně obchoduje s elektřinou a přináší tak firmám i běžným uživatelům více svobody. V čele společnosti jsou akcionáři Petr Rokůsek a Tomáš Janeček a nově také Petr Němec a Petr Zahradník. Nano Energies už téměř 12 let dodává elektřinu, která je 100% z českých a moravských obnovitelných zdrojů

www.nanoenergies.cz

www.elektrinanazeleno.cz

www.digitalenergyservices.cz