Přejít na obsah

Kromě zelené elektřiny i plyn. Čeští Nano Energies rozšiřují nabídku pro domácnosti

Plynový hořák na sporáku

Praha, 1. 10. 2020 – Česká energetická firma rozšiřuje svou nabídku pro domácnosti a firmy. Vedle 100 % zelené elektřiny bude na základě poptávky zákazníků nabízet i zemní plyn s kompenzací uhlíkové stopy. Plyn Naplno fungoval od poloviny srpna ve zkušebním provozu a za tu dobu se k němu připojily desítky domácností a společností a firma získala velmi pozitivní zpětnou vazbu. Prvním zákazníkům tak začne Nano Energies dodávat plyn oficiálně od 1. října. 

Nabídku nové služby rozjel český energetický inovátor Nano Energies v polovině prázdnin. Nápad zařadit do nabídky i plyn vzešel od zákazníků, kteří už od firmy odebírají Elektřinu Nazeleno. Jde o produkt s kompenzovanou uhlíkovou stopou – za každou připojenou domácnost přitom firma přispěje na výsadbu alejí dlouhověkých stromů. Do budoucna Nano Energies plánují nahradit zemní plyn bioplynem. Jeho výroba je ale v Česku teprve v počátcích.

„Od zákazníků si vždy sbíráme zpětnou vazbu. V té se dlouhodobě a opakovaně objevoval jeden podnět – lidé se ptali, zda by bylo možné od nás kromě Elektřiny Nazeleno odebírat i plyn. Proto jsme o prázdninách rozšířili naši nabídku. Za měsíc a půl se k Plynu Naplno připojily desítky domácností a také několik firem. Zájem předčil naše očekávání. A od 1. října proto dodáváme plyn prvním zákazníkům oficiálně,“ komentuje CEO Nano Energies Stanislav Chvála. 

Aby kompenzovali uhlíkovou stopu, která při těžbě zemního plynu vzniká, přispějí Nano Energies za každou připojenou domácnost v průměru 1 300 Kč ročně na výsadbu alejí dlouhověkých stromů. Pro tu první už mají i konkrétní místo – Hrochův Týnec v Pardubickém kraji, kde by měla vyrůst lipová alej. Nano Energies s výsadbou pomůže nezisková organizace CI2, která podobných alejí vysadila už řadu. 

„V budoucnu chceme místo zemního plynu dodávat do domácností bioplyn. Toho je ale nyní na trhu málo – výroba zeleného plynu je v Česku opravdu teprve na počátku. Proto jsme nyní zvolili plyn s kompenzací uhlíkové stopy výsadbou stromů. Ty budou desítky let ukládat uhlík z atmosféry, vyrábět kyslík, nebo poskytovat zázemí živočichům,“ vysvětluje Chvála a doplňuje, že zemní plyn je pro firmu jen přechodnou fází. 

Odebírat energii i plyn od jedné společnosti může lidem ušetřit čas strávený nad administrativou například při změně čísla účtu, nebo kontaktních údajů. Vše vyřídí na jednom místě, u jednoho dodavatele. Na webu Elektřina Nazeleno také zákazníci najdou kalkulačku, kde si mohou za pár minut spočítat, kolik za plyn od Nano Energies zaplatí.

 

O Nano Energies:

Nano Energies je česká energetická společnost, která na trhu působí od roku 2008. Prostřednictvím dceřiných společností (Nano Energies Trade, Nano Green, Digital Energy Services) efektivně a udržitelně obchoduje s elektřinou a přináší tak firmám i běžným uživatelům více svobody. V čele společnosti jsou akcionáři Petr Rokůsek a Tomáš Janeček a nově také Petr Němec a Petr Zahradník. Nano Energies už téměř 12 let dodává elektřinu, která je 100% z českých a moravských obnovitelných zdrojů

www.nanoenergies.cz

www.elektrinanazeleno.cz

www.digitalenergyservices.cz