Přejít na obsah

Do Prahy se už za týden sjedou inovátoři moderní energetiky

Konference Share Your Energy slibuje revoluci v energetických tématech – účast na ni potvrdili nejzajímavější inovátoři oboru z celého světa

Praha, 7. 11. 2018 –  Konference Share Your Energy, naplánovaná na 14. listopadu, se zaměří zejména na témata sdílení a flexibilního využívání elektřiny a budoucnost jejího centralizovaného řízení. Uskuteční se v prostorách nedávno otevřené budovy DRN na Národní třídě. Cílí na inovátory z energetických firem, distribučních a přenosových společností, ale i na zástupce startupového prostředí a nadšence do blockchainu.

Organizátoři pozvali do Prahy jména, která v energetickém sektoru rezonují. K tvorbě strategií pro peer-to-peer platformy postavené na blockhainu vystoupí Yi Jean Chow ze společnosti Verv. U blockchainu zůstane také Michael Merz, zakladatel společnosti Ponton. Právě tato dvojice se bude věnovat uberizaci energetiky a také hledání odpovědi na to, zda systém peer-to-peer může fungovat i po boku centrálního řízení energetiky.

Svého zástupce bude mít i Česko – Petr Rokůsek, zakladatel Nano Energies, otevře témata, na která stále častěji naráží i laická veřejnost, a to agregaci energetické flexibility a sdílení elektřiny z obnovitelných zdrojů. Oblasti se nyní věnuje i se svým týmem, kdy testují sdílení elektřiny mezi domácnostmi a běžnými uživateli.

„Decentralizovaná ekonomika a klasická energetika musí jít cestou hledání společných řešení, jinak je obě vymažou velké společnosti typu Google a Uber, které mají o zákaznících informace, o nichž si dnešní regulované energetické firmy mohou nechat jen zdát,“ okomentoval už nyní Petr Rokůsek, zakladatel inovativního českého poskytovatele zelené elektřiny.

Nabitý program doplní Sebastian Blake se svým pohledem na možnosti využití umělé inteligence při řízení energetické flexibility, nebo Pieter Vanbaelen a jeho zkušenosti se zapojením flexibility do přenosu elektřiny. A pozvání přijal i Rob Sherwood z Limejumpu – společnosti, která spravuje největší portfolio bateriových úložišť na světě.

Kromě už nastíněných témat se speakeři zaměří také na inovace elektrických sítí a s tím spojenou otázku konkurence, bezpečnosti a nákladů na provoz. Že je elektřina horké zboží už si totiž uvědomují i menší firmy, které stále častěji vstupují na tento rychle se rozvíjející trh.

Kompletní program konference najdete na webu www.shareyourenergy.eu.