Smart about

O PRODUKTU Chytrý tarif


Osvoboďte své podnikání z neefektivních a dlouhodobě fixovaných tarifů. Řešení Chytré řízení přináší úspory výrobcům s velkou možností měnit čas své výroby a spotřeby. Cena elektřiny se totiž mění z hodiny na hodinu. Díky inteligentní regulaci Chytrého řízení budete maximalizovat úsporu při odběru elektrické energie, protože Vaše zařízení spustíme ve chvíli, kdy je elektřina nejlevnější. Pokud jste výrobcem energie (KGJ), budete dodávat do systému v hodinách, kdy je cena za její výkup nejvyšší a díky tomu porostou i vaše výnosy.

Fyzická realizace je zajištěna jednoduchou instalací malých telemetrických prvků tzv. SMART BOXů na regulovaná zařízení. Ta vzdáleně komunikují přes mobilní datovou síť a posílají informace o stavu regulovaného zařízení a zároveň jej aktivně řídí. Na základě těchto dat systém průběžně optimalizuje spínání jednotlivých prvků, a to v režimu, který respektuje specifické podmínky provozu každého zákazníka. Nasazení systému je možné v jakékoli lokalitě ČR.

HLAVNÍ VÝHODY PRODUKTU


  • Okamžitá úspora nákladů v řádech desítek procent •
  • Regulace spotřeby a výroby v závislosti na ceně elektřiny •
  • Jednoduché a nenákladné nasazení na jakékoli zařízení •
  • Vzdálené automatické řízení bez nutnosti lidského zásahu •
  • Online monitoring provozu ze zákaznického portálu •

Základní podmínkou pro využití produktu je flexibilní spotřeba nebo výroba v čase. Pokud je spotřebič zapnutý nepřetržitě, není regulace možná. Čím vyšší míra flexibility, tím větší úspora. Dalšími podmínkami je připojení k distribuční síti přes průběhové měření typu A nebo B (kvůli možnosti průběžného monitoringu), velikost rezervované kapacity minimálně 100 kW a přesun odpovědnosti za odchylku na poskytovatele tohoto řešení.

Smart features
Smart energy

JAK VYUŽÍT ENERGII?


V rámci Chytrého řešení probíhá spínání odběru energie či jejího dodávání do sítě na základě velmi přesných předpovědí. Společnost Nano Energies tak napomáhá stabilitě celého energetického systému v České republice. Jasně predikovaná spotřeba i výroba energie všech našich zákazníků minimalizuje neplánované odchylky, které jsou zpoplatněny u OTE (subjektu zodpovědného za vyhodnocení jednotlivých odchylek v závislosti na systémové odchylce elektroenergetické soustavy ČR). Účinná regulace a vyrovnání výkyvů je naopak zdrojem finančních odměn, díky nimž nabízíme svým odběratelům možnost výrazné úspory podnikových nákladů spojených s odběrem energie.

Mám zájem

Odesílám data.

Při odeslání formuláře nastala chyba.

Váš požadavek byl odeslán ke zpracování.

Nejrychlejší cesta k informacím

Kontaktujte nás na uvedeném telefonním čísle.
Jsme tu pro vás od pondělí do pátku
od 8 do 17 hodin.

Přizpůsobíme se
vašemu rozvrhu

Vyberte si čas, který se vám hodí nejvíce. Budeme vás kontaktovat během dvou pracovních dnů.

Rádi předáme
více informací

Jednoduše popište svůj dotaz. Naši pracovníci se vám ozvou s odpovědí během dvou pracovních dnů.

Připravíme firemní řešení
na míru

Vyberte si téma a čas. Náš obchodní zástupce vás bude do dvou pracovních dnů kontaktovat.