Přejít na obsah

Čeští Nano Energies hlásí vstup na další trhy

Praha 11. 9. 2020 – Po nedávném vstupu dvou strategických akcionářů hlásí Nano Energies další růst. Mapa evropských zemí, kde jejich divize Nano Energies Trade obchoduje se spotovou elektřinou, se od tohoto týdne rozrůstá o Německo a Rakousko. Celkově působí už v sedmi evropských zemích. 

Na českém spotovém trhu je Nano Energies Trade dobře známým, majoritním hráčem. Jejich obchodování s energií dávno překročilo české hranice a aktivně působí také v Francii, Holandsku, Slovensku, Belgii a nejnověji Německu a Rakousku. 

„Tento týden se počet zahraničních trhů, na kterých Nano Energies se svou tradingovou divizí obchoduje, rozšířil na sedm. Mám velkou radost, že know-how, které úspěšně využíváme, šíříme postupně do dalších zemí. V obchodování se spotovou elektřinou kromě rychlého úsudku totiž rozhoduje i kvalitní analýza,“ komentuje CEO Nano Energies Stanislav Chvála. 

Obchodování s elektřinou probíhá většinou několik hodin před jejím reálným využitím – v této době má největší, nebo naopak nejmenší hodnotu. Ve své tradingové divizi proto firma zaměstnává hlavně tradery. Protože se obchoduje neustále a navíc na sedmi trzích najednou, střídají se zde v několika směnách. 

Do Nano Energies nedávno vstoupili dva noví strategičtí akcionáři – Petr Němec a Petr Zahradník. Společně s jejich vstupem firma ohlásila plánovaný růst divize obchodující se spotovou elektřinou. Lze očekávat, že další expanze a růst budou brzy následovat. 

 

O Nano Energies:

Nano Energies je česká energetická společnost, která na trhu působí od roku 2008. Prostřednictvím dceřiných společností (Nano Energies Trade, Nano Green, Digital Energy Services) efektivně a udržitelně obchoduje s elektřinou a přináší tak firmám i běžným uživatelům více svobody. V čele společnosti jsou akcionáři Petr Rokůsek a Tomáš Janeček a nově také Petr Němec a Petr Zahradník. Nano Energies už téměř 12 let dodává elektřinu, která je 100% z českých a moravských obnovitelných zdrojů

www.nanoenergies.cz

www.elektrinanazeleno.cz

www.digitalenergyservices.cz