Obchodní podmínky a ochrana osobních údajů

Co se píše v obchodních podmínkách

Všeobecné obchodní podmínky jsou jedním ze základních ustanovení smluvního vztahu mezi dodavatelem elektrické energie a zákazníkem. Dovíte se v nich, co tvoří cenu elektrické energie, jak nakládáme s vašimi osobními údaji, jaké jsou naše i vaše práva a povinnosti a kdy máte právo od smlouvy odstoupit. O každé změně obchodních podmínek jsme povinni vás informovat.

Obchodní podmínky jsou důležitou součástí smluvního vztahu. Proto jsme pro vás připravili krátké shrnutí. Zde naleznete kompletní obchodní podmínky společností Nano Green (PDF), Digital Energy Services (PDF) a Nano Energies Trade (PDF), platné od 25. 5. 2018.

Silová elektřina

Cena, kterou platíte za elektřinu má dvě základní složky, cenu za distribuci a cenu za silovou elektřinu. Cenu za silovou elektřinu určuje váš dodavatel (Nano Energies). Dodavatel má povinnost zveřejnit nový ceník nejpozději 30 dní před tím, než vejde v platnost. Obyčejně měníme ceny na začátku roku a nový ceník zveřejňujeme na našem webu 1. prosince. Pokud cenu zvýšíme a vy s tím nesouhlasíte, máte 3 měsíce na to od nás odejít.

Distribuce

Druhou položkou jsou regulované platby. Mezi ně patří systémové služby, poplatek za obnovitelné zdroje, nebo cena za distribuci, tedy paušální cena za to, že k vám vede kabel s elektřinou. Poplatek za distribuci platíte stejný za měsíc, kdy topíte a svítíte naplno, i měsíc, kdy vůbec nejste doma. Cenu za distribuci určuje Energetický regulační úřad a distribuční síť spravuje distributor (ČEZ, PRE, EON, nebo lokální distributor ve výjimečných případech).


Můžete si vybrat, jak často a kolik budete platit v zálohách za elektřinu. Je pouze na vašem rozhodnutí, zda chcete platit zálohu jednou měsíčně, čtvrtletně nebo jednou za rok. Výši záloh si nastavujete sami. My vám můžeme výši záloh upravit tak, aby lépe odpovídala vaší skutečné spotřebě.

Případné přeplatky a nedoplatky si mezi sebou vyrovnáme fakturou, kterou vám pošleme jednou za fakturační období. Fakturační období je období mezi dvěma odečty elektroměru a za běžných okolností trvá jeden rok. V případě, že něco na svém odběrném místě měníte, může v jednom roku proběhnout vícero fakturačních období. Naše faktury mají zpravidla splatnost 14 dní.

Platit za elektřinu u nás můžete inkasem, převodem, trvalým příkazem, SIPO platbou a složenkou. Přeplatky vám vrátíme buď na účet, složenkou, a nebo do záloh na další období.


Smlouva na dobu neurčitou

Většina Smluv, které jste s námi uzavřeli jsou smlouvy na dobu neurčitou. Takovou smlouvu máte právo kdykoliv vypovědět. Naše výpovědní lhůta trvá jeden kalendářní měsíc a začíná 1. dnem následujícího měsíce. Například, když smlouvu s Nano Energies vypovíte 15. ledna, nového dodavatele elektřiny budete potřebovat od 1. března.

Smlouva na dobu určitou

Některé naše smlouvy jsou uzavřeny na dobu určitou a takovou smlouvu můžete ukončit pouze v případě, že se stěhujete, ukončíte podnikání a podobně. V jiných případech nemáte vy ani my právo vypovědět smlouvu po dobu jejího trvání. Smlouva na dobu určitou se automaticky prodlužuje o rok a můžete ji vypovědět minimálně 20 dní před koncem její platnosti.

Ochrana osobních údajů

Zajímá vás, jakým způsobem chráníme vaše osobní údaje? Čtěte prosím pozorně dál.

Osobní údaje jsou veškeré údaje, na základě kterých vás dokážeme identifikovat. Jedná se zejména o vaše jméno, rodné číslo, email, a například i IP adresu. Údaje zpracováváme v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady EU 2016/679 o ochraně fyzických osob, lépe známá pod označením GDPR.


Zpracování osobních údajů znamená jakoukoliv operaci s osobními údaji. Typicky se jedná o jejich shromáždění, uložení, zaznamenání a podobně. Například, když s námi uzavřete smlouvu, poskytnete nám svoje osobní údaje, které potřebujeme k tomu, abychom vám začali dodávat elektřinu (vaše jméno, adresu, datum narození, email, atd.). Vaše údaje si uložíme do zabezpečeného elektronického systému a do kartotéky. Dál s vašimi údaji nakládáme například při komunikaci s distributorem elektrické energie, a také při komunikaci s vámi, kdy potřebujete změnit nastavení ve smlouvě, nebo když vám posíláme vyúčtování a jiné doklady.


Osobní údaje zpracováváme od okamžiku, když jste nám poprvé zavolali, napsali, vyplnili kalkulaci, nebo nás jiným způsobem kontaktovali. Pokud jsme spolu uzavřeli smlouvu, vaše údaje zpracováváme po celou dobu trvání smluvního vztahu a pak čtyři roky po jeho ukončení. Důvod je ten, že v průběhu čtyř let můžeme zjistit, že máme mezi sebou nevypořádané finanční pohledávky. Pokud spolu žádnou smlouvu neuzavřeme, veškeré vaše osobní údaje vymažeme do 6 měsíců od data jejich získání.


Shromažďujeme o vás veškeré informace, které jsou nezbytné pro plnění smluvního vztahu. Pokud vás zajímá, co všechno o vás víme, napište nám a my vám tyto informace poskytneme. Pokud zjistíte, že některé údaje jsou nesprávné, máte právo nás požádat o okamžitou opravu. Podle GDPR máte právo “být zapomenuti”. Proto pravidelně mažeme veškeré informace, které se týkají bývalých zákazníků, potenciálních zákazníků, uchazečů o zaměstnání a jiných osob.

Pro kompletní zásady ochrany osobních údajů, klikněte sem.

Mám zájem

Odesílám data.

Při odeslání formuláře nastala chyba.

Váš požadavek byl odeslán ke zpracování.

Nejrychlejší cesta k informacím

Kontaktujte nás na uvedeném telefonním čísle.
Jsme tu pro vás od pondělí do pátku
od 8 do 17 hodin.

Přizpůsobíme se
vašemu rozvrhu

Vyberte si čas, který se vám hodí nejvíce. Budeme vás kontaktovat během dvou pracovních dnů.

Rádi předáme
více informací

Jednoduše popište svůj dotaz. Naši pracovníci se vám ozvou s odpovědí během dvou pracovních dnů.

Připravíme firemní řešení
na míru

Vyberte si téma a čas. Náš obchodní zástupce vás bude do dvou pracovních dnů kontaktovat.